ÜNİVERSİTELER

İngiltere’de üniversite eğitimi görmek için nedenler saymakla bitmez. İngiltere üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bu üniversitelerde her çeşit ilgi alanına uygun programlar yer almaktadır. İstediğiniz alanda eğitim görüp uluslararası geçerliliği olan diplomanız ile dünyanın her yerinde iş bulma şansınız olacaktır.

İngiliz üniversiteleri yayımladıkları kaynaklar ve yaptıkları araştırmalar ile dünya lideri konumundalar (gazetelerde her gün okuduğunuz İngiltere’de ‘ABC’ Üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre yazılarını bir düşünün).

Kaliteli bir eğitim ve Türkiye’deki 4 yıllık programların karşılığı olarak İngiliz sisteminde 3 yılda mezun olma gibi avantajlar İngiltere’de eğitimi cazip kılmaktadır. Okurken aynı zamanda çalışma fırsatı tanıyan İngiltere bu alanda aynı zamanda ekonomik olarak da avantajlı bir yer olmakta.

İngiltere & Londra eğitim yazılarım İngiltere’de eğitim almayı düşünüyor iseniz ilginizi çekebilir.

3 Yorumlar

 1. merhaba,
  ingilizce öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. yurt dışında yüksek lisans için araştırmaktayım. Eğitim psikolojisi ya da çocuk gelişimi üzerine eğitim almak istiyorum. iyi günler.
  Saygılarımla.

 2. Merhaba,
  Turkiyede university egitimimi tamamladim ve Ingilterede yasiyorum suresiz oturumum var burda yuksek lisans yapmak istiyorum suan ingilizce egitimi aliyorum ne yapmam gerekiyor yardimci olabilir misiniz ?
  tesekkurler

 3. Yuksek lisans yapmak istediginiz Universitenin internet sitesine girip hangi bolumde yuksek yapacaksaniz o bolumun kabul sartlarina bakin.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisment ad adsense adlogger