Londra’da Yaşamak İçin En Kötü 10 Bölge

Londra’da Yaşamak İçin En Kötü 10 Bölge

Londra’da nerede yaşamalı? Hep sorulan sorulardan birisidir.  Bu soruyu etkileyen pek çok alt faktör şu soruları da yanında  getirmektedir;

 • Londra’nın hangi bölgesinde kalmak daha mantıklı?
 • Londra’da kiraların uygun olduğu yerler nereler?
 • Londra’nın hangi ilçeleri daha güvenli?

Peki bu sorulara yanıt verirken yaşamak için en kötü 10 bölge neresidir diye bir sıralama yaparsak sizlere bir nebze olsun yardım etmiş sayılır mıyız?

Kiraların yüksek olması, suç oranının fazla olması, ulaşımın zorluğu, alışveriş imkanlarının ve yiyecek&içecek pahalılığı ve kalitesizliği, iş imkanlarının az olması vb… Bir yerin yaşamak için kötü bir bölge olmasını belirleyen pek çok nedenden bazılarıdır. Londra şehri de diğer bütün şehirler gibi iyi ve kötü bölgelere sahipdir. Bir ilçenin belirli bir caddesi yaşamak için çok ideal olabilecekken bu caddeye 15 dakika yürüyüş mesafesinde bir bölgeye adımınızı dahi atmak istemeyebilirsiniz. Bu detay Londra’nın pek çok ilçesi için geçerli olup, kişisel tavsiyem yaşayacağınız yeri önceden bir araştırmak olacaktır. Kiraya çıkmadan önce bir gündüz bir de gece gidip bölgeyi görün. Genel olarak bir inceleyip öyle karar veriniz.

Bazılarınız zaten zorlu bir hayat geçiriyor ve pek de tekin bir yerde yaşamıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumdaysanız zaten saydığım bu nedenlerin pek çoğu sizin için pek de önem teşkil etmiyor olabilir. Bazıları da tam tersine çok daha büyük bekentilere sahip olabilir.  Bu listede yer alan yerlerin çoğunda tanıdıklarım yaşamakta. Bir kısmı benzer nedenlerden şikayetçi iken bazıları da hallerinden memnunlar. Bu nedenle her ne kadar yaşayacağınız yer seçiminde bu liste bir nebze de olsa yardımcı olabilecekse de kararınızı verirken tek kaynak olarak kabul etmeyiniz. Tavsiyem gidip kendi gözünüzle görmenizdir. Londra genel olarak yüksek hayat standartlarına sahip bir şehir olup, İstanbul’da yaşamış ve Londra’ya yerleşmiş birisi olarak İstanbul’a kıyasla daha güvenli bulduğumu söyleyebilirim.

Londra da yaşamak için listenin sonuna koymak isteyebileceğiniz bölgeler şu şekildedir.

10-Waltham Forest

Londra'nın Waltham Forest ilçesinde yer alan Leyton semtinde bir üst geçit.

Londra’nın Waltham Forest ilçesinde yer alan Leyton semtinde bir üst geçit.

Kuzey Doğu Londra’da yer alan Waltham Forest ilçesi genel olarak suç oranlarının yüksek olması nedeni ile yaşamak için pek ideal olmayan pek çok bölgeye sahip olduğundan listeye 10. sıradan giriyor. Ulaşım nispeten zor, kiralar genelde Londra ortalamalarına göre daha düşük ve akşam eve giderken daha çok dikkat edilmesi gereken bir yer.

 

9-Edmonton Green – Enfield

Kuzey Londra’da yer alan Enfield’da, Londra şehrinde, çalışma için müsait yaşlarda olup da işsizlik maaşı alan kişilerin en çok olduğu ilçelerden birisidir. Buranın da en fakir bölgelerinden birisi olan Edmonton Green bölgesi yaşamak için pek ideal olmayan yerler arasında. Ayrıca kiralar ve Londra merkeze ulaşım için harcanan vakit ve ulaşım bedeli de bölgeyi pek de cazip hale getirmemektedir. Londra merkezde çalışacak veya okuyacaksanız Enfield kadar uzak bir yerde yaşamayı pek düşünmeyin.

8-Tottenham Hale – Haringey Civarı

Bu bolge civarındaki Finsbury Park, çok daha ideal bir yaşama sahiptir.

Bu bolge civarındaki Finsbury Park, çok daha ideal bir yaşama sahiptir.

Haringey ve Tottenham Hale bölgesi Türklerin en ağırlıklı olduğu yerlerin başında gelmektedir. Burada her ne kadar kendinizi evinizde gibi hissedecek olsanız da bazı bölgelerine dikkat etmek gerek. Ulaşım açısından da pek ideal olmayan bu bölgede suç oranları nispeten yüksektir. Kiralar da çevre bölgelere göre pek de cazip seviyede olmaması nedeni ile daha iyi alternatifler bulabileceğinizi belirtirim.

7-Newham

Newham ilçesinde bulunan Upton Park semtinden bir görünüm

Newham ilçesinde bulunan Upton Park semtinden bir görünüm

Newham ilçesi merkez Londra’nın hemen doğusunda bulunmaktadır. Londra merkeze ulaşım rahat olsa da en çok suç işlenen ilçelerden birisi olması nedeni ile güvenlik kaygısı yaşayanlar için pek tavsiye ettiğim bir yer değildir.

6-Lambeth

Hırsızlığın ve ergen yaşlardaki çetelerin bol olduğu bir yer olan Lambeth, iphone ve diğer smart phone sahiplerinin telefonlarını çaldırmak için gidebileceği en ideal yerler arasında. Ayrıca bisikletinizi çaldırmak isterseniz de mümkün mertebe bu bölgede bir yere kilitleyin. Akşam eve dönerken gece otobüsüne bindiyseniz otobüste kafanıza patates kızartması atan gençler veya otobüsün içinde sağdan sola yuvarlanan boş bira şişelerini tekmelemek gibi alternatif heyecan verici etkinlikler için de ayrı bir güzeldir Lambeth ilçesi. Ulaşım için merkez Londra’ya oldukça rahat gidersiniz. Kiralar da şehrin merkezine uzaklığa göre o kadar da yüksek olmadığı için oda kiralayanların tercih ettiği bir yerdir. Bir tanıdığımın bisikletinin 3. kat balkonundan çalındığını söylemiş miydim?

5-Tower Hamlets

Tower Hamlets ilçesinde yer alan Whitechapel Market'de bulunan bir balıkçı ve müşterisi.

Tower Hamlets ilçesinde yer alan Whitechapel Market’de bulunan bir balıkçı ve müşterisi.

Londra’nın en fakir semtlerinden birisi. Her ne kadar merkezde olan ve haritadan bakınca göze hoş gelen bir yer olsada durum pek de görüldüğü gibi değil. Bu ilçenin uzun yıllardır yaşadığı sorunu henüz pek çözebilen olmadı. İstanbul’da tarlabaşı gibi düşünürsek, her ne kadar merkezi olsa da fakirliğin suç oranını artırdığı bir yer olan Tower Hamlets, yaşamak için pek ideal bir yer değildir. Kiralar da merkezi bir yer olması nedeni ile yüksektir.

4-Barking & Dagenham

Barking Pazarından bir görüntü.

Barking Pazarından bir görüntü.

Doğu Londra kötüdür diye duyduysanız bunun en büyük nedenlerinden birisi Barking bölgesidir. Kiraların ucuz olması, pek çok fakirlik çekenlerin, göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Barking’de kendinizi Londra’da yaşıyormuş gibi hissetmeniz de pek mümkün değildir, söylemedi demeyin! Kişisel tercihim her milletten insanın dengeli bir şekilde dağıldığı bir yerden yana olduğundan dolayı eğer ki bir millet aşırı baskın ise orada yaşamak bazen oldukça zor olabiliyor. Bu nedenle Barking bir nebze boğucu bir ortam gibi his veriyor.

3-Westminster

Westminster Köprüsü ve arka planda Big Ben saat kulesi.

Westminster Köprüsü ve arka planda Big Ben saat kulesi.

Westminster deyince akla Big Ben, Westminster Bridge gibi Londra’nın sayılı yapıları geliyor. Burada yaşamak neden kötü olabilir diye şaşırmış olabilirsiniz. Daha çok şaşırtacak bir bilgi vermem gerekirse, Westminster ilçesi, Londra’nın en çok suç işlenen bölgesidir diyebilirim. Öyle ki her sene işlenen suçların rakamlarına baktığımızda Westminster açık ara lider. Bunun tabiki de en büyük nedenlerinden birisi, bölgenin milyonlarca turist alması. Turistler de şehri gezerken yaşadıkları şaşkınlık esnasında çantalarını kaptırmak, telefonlarını masaya koyup çaldırmak, bara gidip hemen sarhoş olup eve dönerken parasını çaldırmak gibi kazalar yaşamakta birbirleri ile yarıştıklarından ötürü bölgenin suç oranı da tavan yapıyor. Bunun yanında kiraların aşırı yüksek olması da çevre ilçelerde bir daire kiralayabilecek fiyata bu bölgede bir oda veya ev içinde bir kanepe kiralamak(şaka yapmıyorum, kiraların yüksek olması nedeni ile kanepe kiralamak Londra’da popüler bir şey. couch surfing diye aratırsanız göreceksiniz) de cabası. Ulaşım sorunu yok zira yürüyerek çoğu yere buradan ulaşabilirsiniz.

2-Hackney

Hackney

Serserilerin toplandığı yer Hackney. Kolunuzu sallasanız kapşonlu gençlere çarpıyor. Bu gençlerin ortak ilgi alanı da bölgeye yabancı olanları durdurup çantasını, cüzdanını, telefonunu almak. Ayrıca yapılan araştırmaya göre Londra’da oturanların en mutsuz olduğu ilçenin Hackney olması da yaşaması en kötü 2. yer olarak listede yer almasının en büyük nedenidir. Buna rağmen Hackney’de oldukça iyi caddeler de var.

1- Croydon

Croydon

Kısaca hiç uğraşmayın. Zaten merkeze uzak bir yer. Ergenlik çağında anne olmuş kızların en yoğun yaşadığı yer ve aynı zamanda gece klübü çıkışında en çok kavga ve bıçaklama gibi suçların işlendiği yer. Genel olarak düşük kaliteli bir hayata sahip bir bölge. İş veya okul için gitmeyecekseniz bir ihtimal Croydon’da bulunan Home Office şubesinde vize işleminiz için gidersiniz. Onu da hızlıca halledip bölgeden ayrılın. Croydon ilçesi de her sene yaşayanlara sunduğu hizmetlerde hep bölge halkı tarafından İngiltere’de en çok şikayet alan yer oluyor. Örneğin bölgenin hastanesi (Croydon University Hospital) o kadar çok şikayet alıyor ki en son araştırmada İngiltere’nin en düşük puan alan 2. hastanesi seçildi. Zaten yaşayanlar da hayatlarından zerre mutlu değiller. Devletten yardım alarak yaşayan o kadar fazla ki, Croydon belediyesi, çevre belediyelerden ev kiralayıp bu evlere devlet yardımı hakkı kazananları yerleştiriyor.


47 Yorumlar

 1. Bu site harika olmuş. Elinize sağlık, tebrik ve teşekkür ederim.

 2. Çok güzel bilgiler. Sağolun. Fakat yaşanabilir yerler hakkında da bilgi verirseniz çok memnun olurum. Çocuklarımın eğitimi için uygun bölge neresidir? Aynı zamanda yapacağım için daimi olması için uygun olması lazım. Teşekkürler..

 3. Merhaba,

  Her bolgede iyi ve kotu semtler yer aliyor. Southfields, richmond, hampstead, old street, angel gibi bolgeleri onerebilirim.

 4. Merhabalar new southgate de staj için bir yer buldum dahaönce hiç bulundunuz mu,3ay geçirilebilecek bir yer midir?

 5. Merhaba,

  Londra’ New Southgate bölgesi Türklerin en yoğun yaşadığı yerlerden birisi. Staj yaptığınız bölgede oturmamayı da seçebilirsiniz. O nedenle 3 ay geçirip geçiremeyeceğinize bence geldikten sonra kendiniz karar vermelisiniz.

  Londra’da zaman oldukça hızlı akacağı için zaten 3 ay nasıl geçti anlamazsınız.

 6. Peki sizce önceden ayarlamak daha iyi olmaz mı kalacağım yeri. Gittikten sonra mı ayarlamamı tavsiye edersiniz? Önceden ayarlamam fiyat konusunda bi avantaj sağlar mı? Bir de ayarlamadan gelirsem em azında bir kaç günümü gerirebileceğiö hostel bulabileceğim bir yer mi southgate? Teşekkürler şimdiden

 7. Selamlar,

  İnan Bey merhaba,

  Eşim ve 2 yaşındaki kızımızla önümüzdeki yılın ilk aylarında Londra’ya taşınmayı planlıyoruz.

  Bu nedenle önceden şehri görüp yaşayacağımız semti seçmek için, 2 ay sonra, 1 haftalığına oraya geleceğiz. Airbnb’den bir ev kiralayıp o bir hafta şehri gezeceğiz. İstanbul, Kadıköy’lüyüz ve gittiğimizde de aynı standartlarda bir yerde yaşamayı isteriz. (Okul, sağlık, güvenlik ve kültürel alanlara önem veriyoruz)

  Sizin tavsiyeniz ne olurdu, nerede ev kiralamalı, nerelere bakmalıyız sizce?

  Teşekkürler ve selamlar.

 8. Merhaba Erhan Bey,

  Batıda önerebileceğim yerler, Putney, Fulham ve Hammersmith civarı.
  Kuzeyde; Kilburn, Hampstead(biraz pahalıdır), Caledonian Road (burası da pahalı)
  Doğuda: Wanstead(pahalı), Redbridge

  Güney pek tavsiye etmesem de uygun fiyatlı şehre çok uzak olmayan Greenwich bölgesi ideal. Veya Güney batıya geçerek Wimbledon ve Southfields tarafına bakabilirsiniz.

 9. Ellerinize sağlık,inşallah Ekimde londradayız, sizden güzel fikirler almaya devam edeceğiz…

 10. Rica ederim.

 11. Iyi aksamlar
  Londra’ ya 6 haftalik bir dil egitimi için gelecegim. Euro Center Londra merkezde , bu bolgeye yakin iyi apartlar var midir? Hangi semttekileri seçmem gerekir. Beni aydinlatirsaniz çok sevinirim

 12. Clapham common, battersea, putney, stockwell ve fulham bolgelerinde bakabilirsiniz.

 13. Merhabalar Inan Bey,
  Aralık ayında Tier vizesiyle Londra’ya geliyoruz eşimle beraber. Şirketimiz bize bir emlak ajansı atadı ve onlar da bizden üzerinde çalışmak için hangi bölgelerde yaşayacağımızı soruyorlar ki ona göre evler sunacaklar sanırım. Aylık olarak max. 1200 pound civarında bir ev bakıyoruz. Canary Wharf’ta çalışacağımızı öngörerek bize tavsiye edeceğiniz bölgeler nereler olabilir? Greenwich diye duyduk bir kaç yerden ama siz yukarı da pek tavsiye etmem demişsiniz. Tavsiyelerinizi ilgiyle bekliyor olacağız.
  Teşekkürler şimdiden 🙂

 14. Merhaba

  Canary Wharf icin Greenwich ideal. Daha iyi alternatifler var ama kiralar daha yuksek. Bence ilk secenek Greenwich olsun 6 ay-1 yil icinde zaten iyice alistiktan sonra dilerseniz baska yere gecersiniz.

 15. Çok teşekkürler Inan Bey, dikkate alacağız önerinizi.

 16. Merhaba İnan Bey,

  eşimle beraber önümüzdeki aylarda londra’ya geleceğiz. ilk etapta yaklaşık 600p kiraya ayırabileceğiz, küçükte bir çocuğumuz olduğundan paylaşımsız eşyalı bir evde kalmak istiyoruz, ingilizcemizi geliştirene kadar cafe-restoran gibi yerlerde çalışacağız,

  bize tavsiye edeceğiz semtler var mıdır? Birde ilk geldiğimizde hemen ev tutabilir miyiz? sizin öneriniz nasıl olur ?

  teşekkürler

 17. Bu bilgilerin yuzde 99 u kulliyen yalan oglu yalan 1 sene once hic bi bilgimiz yokken londra hakkinda bu sitede verilen bilgileri okuyunca korkmustuk gelince alaksi olmadigini gorduk lutfen insanlara kotuluk yapmayin yanlis bilgi empoze etmeyin yok yabancilari durdurup iphonelarini caliyolarmis yok 3. Kattan bisiklet caliyolarmis yok westminster londranin gobegi gozbebegi kotu bolgeymis suc isleniyomus. Suc heryerde var sen bulasirsan var bulasmazsan yok. Bukadar saygilar

 18. Lutfen yaziyi komple okuyun. Westminster tabiki de resmi verilere gore en cok suc islenen bolge. Ama bunun asil nedeni, zaten belirttigim gibi cok turist cekmesi. Ufak tefek suclar bu nedenle cok daha fazla isleniyor. Sizin basiniza herhangi bir sey gelmedi ise ne mutlu. Bu demek degil ki kimsenin basina hic bir sey gelmeden yasamlarini saglayacaklar. Genel olarak ben Londra’yi oldukca guvenli bulsam da yine de olan biteni haber verip de bastan uyarmak da benim yapabilecegim bir iyilik.

 19. Ok inan bey no comment sagolun yinede son kelimeniz cok onemli umarim insanlar herkese iyilik yaparlar en cok ihtiyacimiz olan bi donemdeyiz belkide insanlarin gozunu paranin burumus oldugu bi cagda tek ihtiyacimiz bu..

 20. Merhaba. İlk öğretimden başlayarak eğitim hakkında bilgi alabilirmiyim. 4 ve 7 yaşlarında iki kızım var Londra’da okutmak istiyorum

 21. İnan bey merhaba, yakın zamanda dil okulu için ingiltreye gidicem. Acenta borouhg bölgesinde bir yurt ayarladı. OKulum ise british museum a yakın. Kalmak için nasıl bir bölge ve okulama ulaşımı kolay sağlar mıyım ?

 22. Ulasim zor olmayacaktir. Kalmak icin fena bir yer degil acikcasi.

 23. Merhaba inan bey,
  kızım yüksek lisans için 1 yıl Londra da kalacak. Okulun yurtlarını seçme şansı yok okul atama yapıyor. Özetle; Stratford olma ihtimali de yüksek. Bu bölge hakkın da bilgi verebilir misiniz.(güvenlik,ulaşım)

 24. Merhaba
  Biz Birmingham da yaşıyoruz. Londra ya yerleşmeyi düşünüyoruz. Bromvil hakkında ne düşünürsünüz???yada önereceğiniz semtler neresi olur bize. 3 çocuklu aileyiz. Selamlar

 25. Merhaba

  Stratford, Londra’nin dogusunda yer alan, son donemlerde yeni yapilasma ile oldukca populerlesen bir ilce haline geldi. Iyi ve kotu bolgeleri var. Ulasim oldukca iyi, guvenlik de orta seviye.

 26. Merhaba Altan Bey,
  Stratford’a cok yakin bir bolgede (East India) yasiyorum. Genel olarak orasi hakkinda bilgi vermek gerekirsem: ulasim olarak hic sikinti cekecegini sanmiyorum kizinizin. Her turlu ulasim (tren, 2 tube hatti, DLR..vs) mevcut. Bunun yanisira Inan Bey’in de dedigi gibi yeni yapilasan bir cevre. Olimpiyat koyu de burada, bu yuzden bircok spor aktivitesi sansina yakin cevreden ulasacaktir. Londra’nin sanirim en buyuk alisveris merkezi de (Westfield) burada. Guvenlik konusuna gelirsem, yeni gelisen bir muhit olmasina ragmen East London, biraz daha dar gelirli ailelerin veya gocmenlerin yasadigi bir bolge. Her bolgede oldugu gibi iyi ve kotu caddeler mevcut. Mesela bu buyuk alisveris merkezinin karsisindaki yolda buraya tezat olan daha ekonomik bir alisveris merkezi var. Kisaca ozetlemek gerekirse sectigi alan bakimindan cok keyifli de olabilir, biraz sikinti da yasayabilir 🙂

 27. Merhaba İnan Bey,
  Detaylı paylaşımlarınız için teşekkürler.
  Londra’da bir iç giyim firması açmak istiyoruz. Dükkan için hangi bölgeleri önerirsiniz? Özellikle giyim konusunda tercih edilen caddeler hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Teşekkürler,
  Mehtap

 28. Merhaba,
  2 ay sonra eşim ve 2küçük kızımla birlikte Londra’ya taşınmayı planlıyoruz.Eşimin işi Croydon civarında olacak. Evi Leatherhead ya da fatcham dan tutmayı planlıyoruz. bu bölgeler konusunda ki fikriniz nedi? 4 Kişilik bir ailenin 1000p kira verdikten sonra Londra civarında yaşayabilmesi için ne kadar paraya ihtiyacı var?

 29. Merhaba

  Her bolge gibi oralarinda da nezih ve pek nezih olmayan caddeleri var. Tavsiyem eger internetten bakiyorsaniz, bir de street view ile caddelere goz atin. Ortalama olarak kira gideri disinda diger harcamalariniza eger cocuklari anaokuluna gondermek dahil olmayacaksa, aylik 500-750 pound daha harcama yaparsiniz diye dusunuyorum.

 30. merhaba inan bey,

  ben londra’ya dil eğitimi için gideceğim (Ielts) okulumun adı stafford house international; bulunduğu bölge konusunda bir bilginiz var mı? teşekkürler,

 31. Merhaba İnan bey,

  Öncelikle bu siteyi hazırladığınız ve bilgi, tecrübe, deneyimlerinizi bizlerle güzel bir dil ile paylaştığınız için size teşekkür ederim. Müsait olduğunuz bir an cevaplamanızı umup rica ederek size bir kaç soru sormak istiyorum.

  Ocak ayında London School of Commerce’de eğitim görmek için Londra’ya taşınacağım. Bir süredir zoopla.co.uk gibi sitelerden kiralayabileceğim dairelere bakıyorum. Oda veya paylaşımlı evden ziyade en az bir odası olan (ailemin de aralıklarla gelip kalacağını hesap ederek) bir daire kiralamak niyetindeyim. Kiraya ayırabildiğimiz bütçe en fazla 1000 pound. Bu bilgiler ışığında bana önerebileceğiniz semtler, bölgeler nereleridir acaba? Bir de şayet çok oyalamayacaksa sizi Londra’da ev kiralama prosedürleri, izlememizi tavsiye ettiğiniz yöntemler nelerdir, onlardan da bahsedebilir misiniz?

  Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Hoş, sorduğum sorulara cevap alamasam dahi en basitinden yukarıdaki bu 10 semtten uzak duracağımı (en azından şüphe ve temkinle yaklaşacağımı) biliyorum. Tekrar teşekkür eder, iyi günler dilerim.

 32. İnan bey selamlar ;

  Ankara antlaşması ile ilgili bilgi alabileceğim firma değil tanıdık kişiler var mı etrafınızda ?
  desteğinizi rica ediyorum .
  teşekkürler

 33. Merhaba

  AA yapmis pek cok tanidigim bulunuyor ama iletisim bilgilerini malesef ki paylasamam. Londra da bulunan bir avukatlik firmasi var bu iste uzman. Bu firmayi tavsiye edebilirim. Admin@golondra.com uzerinden email ile bana ulasin.

 34. Merhaba,

  Tottenham, barking, upney, Croydon, Romford gibi yerlere bakin.

  Eger calismayan birisiyseniz genelde kirayi odeyebileceginize pek guvenmezler. Bu nedenle daha uzun sureli depozito isteyebilirler. Ornegin min 5 aylik kirayi pesin almak gibi. Bu bolgelerdeki emlakcilarla gorusmek daha garanti olabilir. Her ne kadar bu sitede belirttigim yasamak icin ideal olmayan semtler gozunuzu korkutsa da Londra’nin her semtinde nezih bolgelerin de oldugunu belirtmek isterim. O yuzden cok cekinmeyin.

 35. Merhaba

  Bu okul merkezde bulunuyor. Pek bir sey soylemeye gerek yok. Gayet ideal bir yeri var. Heryere de yakin. Ama bu bolgede ev kiralamayi unutun, astronomik rakamlar soz konusu. Tavsiyem okula en yakin 1-2 metro istasyonuna bakarak bu istasyonlarin uzerinden gecen metro hatti uzerinde Zone 2 ila Zone 4 arasi bir yerde ev tutmak

 36. inan bey merhaba,çocuklarım londra da david game college a önümüzdeki sene başlayacaklar eşimde gidicek oraya bende her ayın bir haftası orda olucam sizden ricam nerede ev tutabiliriz bazı tanıdıklarımız croydon,bromley ve greenwich i tavsiye ettiler mümkünse cevaplarmısınız.teşekürler

 37. Inan Bey merhaba,

  Bilgilendirme için çok sağolun. Ben de ocakta 4 aylığına Londra’ya taşınacağım. Okulum Frances King ( Kensington civarı ), konaklamam Hammersmithte olacak. Nasıl bilirsiniz buraları ?

  Teşekkürler

 38. Merhaba İnan Bey,
  Biz de aile olarak Londra’ya yerleşiyoruz. Yer konusunda tam karara varamadık. Ben muswell Hill ‘ı sevdim. Hamstead’i de çok beğendik ama bizim için çok pahalı. Siz ne dersiniz? Oğlum ikibuçuj yaşında çok merkezde oturma taraftarı değiliz trafik ve yoğunluktan dolayı ama merkezden de çok uzağa gitmek istemiyoruz. İngilizlerin yoğun olduğu bir bölgede yaşamayı tercih ediyoruz ?
  Muswell Hill nasıl sizce ?
  Başka önerebileceğiniz bir yer var mı ?

 39. Merhaba

  Muswell Hill gayet guzel bir yer. Size tavsiyem Zone 3 veya Zone 4 de bir yer bulun. Tek tren hatti ile merkeze ulasabileceginiz, tren istasyonuna yuruyerek en fazla 10 dk mesafede bir ev olsun. Google maps de evin konumuna bakip yakindaki istasyona ne kadar mesafede oldugunu gorebilirsiniz.

  Ingilizlerin yogun oldugu bolge derken daha cok sokaklara kadar inmeniz lazim. Her ilcenin her sokagi farklilik gosterebiliyor.

 40. Merhaba

  Gayet ideal. Hic bir sorun yok. Kalacak yer ile okul arasi ulasim da rahat.

 41. Merhaba

  Bu okul Notting Hill Gate de bulunuyor. Croydon tarafindan ulasim cok ters olur. Bromley ve Greenwich de oyle. Saniyorum ki tanidiklar guney Londra da yasiyorlar?

  Benim tavsiyem bati Londra da bir yere gitmeniz. Acton, East Acton, Whitecity, Ealing Broadway taraflarinda bakin.

 42. Merhabalar,
  Bir süreliğine İngiltere’ye gideceğim. Ama güvenlik açısından biraz korkuyorum. Muhtemelen Londra ve High Wycombe’da olacağım. Özellikle geceleri dışarıya çıkmak için güvenli mi? Bir de oteller Türkiye’deki otellerden farklı, hepsi hostellerde olduğu gibi tuvalet banyo ortak deniyor. Doğru mu bunlar acaba? Bir bilginiz var mı?

 43. Merhaba

  Evet gayet guvenli. Tabi bunu yaparken de dunyanin her yerinde oldugu gibi biraz dikkat etmekte fayda var.

  Otellerde tuvalet banyo ortak derken eger ikisi ayni oda icinde mi diyorsaniz evet. Genellikle oyledir. Ama banyo/tuvaleti otelde baska kalanlarla ortak mi kullaniyorsunuz diye soruyorsaniz, ilk defa sizden duyuyorum. Belki nadiren hostel gibi yerlerde bu olabilir. Ama hic bir hotelde baskalari ile ortak banyo kullanimi oldugunu gormedim.

 44. Merhaba, birkac haftaligina kaplan onternational dil okuluna gelecegim ancak konaklamayi kendim bulmak zorundayim. Bana tavsiye edebileceginiz güvenli bölgeler var mi ? Tesekkur ederim.

 45. Merhaba,

  Evet. Putney, Fulham, Richmond, Hampstead Heath, Notting Hill gibi yerlere bakabilirsiniz.

 46. Merhaba,
  kaplan covent garden okuluna dil eğitimine gideceğim. Bana güney bölgesinden güvenli nezih bir yer önerebilir misiniz?
  zone 3 4 düşünüyorum ancak şuan ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Teşekkürler

 47. Guneyde cok uzakta kalmak pek mantikli degil. Ulasim daha kisitli ve fiyat olarak asiri fark olmuyor. Biraz merkezi ve okula yuruyerek de ulasabileceginiz Kennington bolgesine bakabilirsiniz. Alternatif olarak da Clapham Common diyebilirim.

  Bu iki bolgenin nezih yerleri oldugu gibi nispeten kotu yerleri de var. Genelde hemen hemen her bolgede ayni durum gecerli.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisment ad adsense adlogger